PL | ENG | RUS

UBERYZACJA PIELĘGNIAREK

UBERYZACJA PIELĘGNIAREK

Internetowy magazyn The Mark Up opisuje warunki pracy pielęgniarek w Platformie Clipboard. Już wcześniej pisaliśmy o uberyzacji kolejnych zawodów, dziś prezentujemy obszerne fragmenty z The Mark Up, prezentujące doświadczenia Howell, pracującej dla tej Platformy.

Zasady obecności w pracy odbywają się w systemie punktowym. Jeśli pielęgniarka nie stawi się na zmianę, odejmuje się jej 85 ze 100 punktów. Pracownicy odzyskują je dzięki konsekwentnej obecności w pracy – przez tygodnie, a nawet miesiące, w zależności od tego, jak często dana osoba pracuje. Pewnego razu, gdy Howell jechała z Salinas w Kalifornii na zmianę oddaloną o godzinę drogi w San Jose, przegapiła prośbę z aplikacji o potwierdzenie jej obecności w drodze do pracy. Zanim się pojawiła na miejscu, inna pielęgniarka została przydzielona do zmiany, a Howell była o krok od tymczasowego zawieszenia w aplikacji – miała tylko 15 punktów do stracenia. W końcu została ograniczona na tydzień po tym, jak spóźniła się na inną zmianę.

Nigdy też nie wiedziała, co się stanie, dopóki nie pojawiła się na zmianie w nowej placówce. Podczas dyżuru w placówce opieki długoterminowej była jedyną pielęgniarką pracującą z około 40 pacjentami.

więcej: themarkup.org

#zentrale_przeglad_prasy