PL | ENG | RUS

GLOVO NIESTETY NAS NIE SŁUCHA – ROZMOWA ZE WSPÓŁORGANIZATOREM STRAJKU W POZNANIU

GLOVO NIESTETY NAS NIE SŁUCHA – ROZMOWA ZE WSPÓŁORGANIZATOREM STRAJKU W POZNANIU

Dziś w Poznaniu zaczyna się strajk osób pracujących w Platformie Glovo. O tej akcji rozmawialiśmy z Ivanem, jednym z organizatorów.

Cześć, dziękujemy że znalazłeś teraz, tuż przed strajkiem, czas aby odpowiedzieć na nasze pytania. Pierwsze pytania dość oczywiste: dlaczego strajk? Dlaczego akurat teraz?

Ivan: Pomysł strajku jest wynikiem rosnącego niezadowolenia wśród kurierów , przede wszystkim systematycznie spadającymi zarobkami. A Glovo niestety nas nie słucha. Wielokrotnie zwracaliśmy się w różnych sprawach. Były nawet spotkania. Teraz mamy nadzieję, że w ten sposób uda nam się do nich dotrzeć. 

Jak dużą grupą jesteście? Ile osob uczestniczy w przygotowaniach?

Na samym początku, po tygodniu od powstania inicjatywy, na nasze pierwsze spotkanie organizacyjne przyszło około 30 kurierów. Teraz nasza sprawa nabiera obrotów tak mocno, że nawet ciężko jest nam to ogarnąć, a do tego my ciągle pracujemy. Ludzie dołączają się do nas, nawet z innych miast. Więc działamy, organizujemy się.

Wasza grupa przeprowadzi strajk w Platformie Glovo. A co na to osoby pracujące dla innych Platform?

Nasza inicjatywa na razie dotyczy tylko Glovo, ale wiemy że na innych aplikacjach są podobne problemy, bo z kolegami też gadamy. 

Jak bedzie wygladał strajk? Ile będzie trwał?

To będą dwa dni: 21 i 22 marca. W czwartek o godzinie 12:00 na Towarowej 37 w Poznaniu odbędzie się spotkanie, zlot kurierów, podczas którego, ogłoszony będzie apel kurierów, nasze postulaty, które potem przekażemy przedstawicielom Glovo w formie pisemnej.

Jak można się z Wami skontaktować? Czy mozna jakos Was wesprzeć, pomóc?

Skontaktować się z nami można przez naszą grupę w Telegramie. https://t.me/+NTr21XzHoYY0MjY0. Trzeba napisać do admina w wiadomości prywatnej, albo na czacie i my się odezwiemy. 

Jesteśmy bardzo wdzięczni tym ludziom, którzy dołączają do nas, którzy na różne sposóby nas wespierają. Uważam, że dopiero gdy ludzie się łączą, pojawia się możliwość rozwiązania problemów. To inspiruje! 

Dzięki i życzymy powodzenia!