PL | ENG | RUS

STRAJK W GLOVO W POZNANIU!

STRAJK W GLOVO W POZNANIU!

No i mamy kolejny protest w Polsce. Po Grudziądzu – tym razem Poznań – grupa osób pracujących dla Platformy Glovo zapowiedziała na czwartek [21 marca 2024] akcję strajkową. Zorganizowana będzie pikieta, w trakcie której chcą przedstawić swoje postulaty. Strajk ma trwać 2 dni. Obecnie udział zapowiedziało już ponad 30 osób, a wsparcie na miejscu mają zapewnić osoby z ogólnopolskich związków zawodowych. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że o zapowiedzi strajku wie już centrala Glovo na Polskę.

Jest to kolejny protest w Glovo w Polsce – tydzień temu [9 marca 2024] odbył się strajk w Glovo w Grudziądzu, a różne inne protesty trwają już od dawna w innych krajach – jak chodźby ostatni strajk w Wiedniu [7 marca 2024].

Przypomnijmy: Glovo, należy do korporacji Delivery Hero, obecnej w wielu krajach pod różnymi markami (m.in. Foodora, foodpanda, efood.gr, InstaShop, foody). Obecnie firma ma olbrzymie problemy z przestrzeganiem prawam pracowniczych, potwierdzone wyrokami sądowymi. W Hiszpanii kary nałożone na nią są tak olbrzymie, że sądy wstrzymały ich wykonanie, ponieważ ich egzekucja doprowadziłaby firmę do bankructwa.

Pamiętajcie: zbiórka – ul. Towarowa 37, Poznań, 21 marca 2024, godz. 12:00
Zachęcamy wszystkie osoby i grupy do wsparcia strajku. Kontakt: https://t.me/+NTr21XzHoYY0MjY0

Więcej informacji wkrótce – a my życzymy powodzenia i wspieramy na 100%.