PL | ENG | RUS

DZIŚ I JUTRO STRAJKI W GLOVO

DZIŚ I JUTRO STRAJKI W GLOVO

Jak już informowaliśmy, wczoraj [21 marca 2024] o godz 12 rozpoczął się strajk osób pracujących dla Platformy Glovo w Poznaniu. Na zwołanej pikiecie zjawiło się ponad 40 osób. Odczytane zostaly postulaty, które zostały przekazane do centrali Platformy. Licznie przybyły też lokalne media. Wsparcia udzieliły też osoby ze związku zawodowego Inicjatywa Pracownicza.

Zgodnie z zapowiedziami, strajk będzie trwał również dziś. Jak podkreślają strajkujący, zgłaszają się również osoby z innych miast. Powstają plany na kolejne akcje, już o zasięgu międzymiastowym.

Na jutro zaś [23 marca 2024] akcję strajkową zapowiedziały osoby pracujące w Glovo w Grudziądzu. To będzie już drugi strajk w ciągu ostatnich 2 tygodni. Po ostatnim strajku jedyną odpowiedzią Platformy było zablokowanie kont kilku pracowników oraz otworzenie rekrutacji dla nowych. Dokładnie to samo ma obecnie miejsce w Poznaniu – tu również otwarto rekrutację.

W obronie pracowników w Grudziądzu oficjalnie wypowiedział się związek zawodowy Konfederacja Pracy. Domaga się on natychmiastowej reaktywacji zawieszonych kont oraz podjęcia dialogu przez Glovo.