PL | ENG | RUS

UTRATA PRYWATNOŚCI OPŁATĄ ZA DOSTĘP DO TOALET?

UTRATA PRYWATNOŚCI OPŁATĄ ZA DOSTĘP DO TOALET?

O problemie braku dostępu do toalet w pracy dla Platform już pisaliśmy. To zgroza, że w XXI wieku istnieją na świecie pracodawcy, którzy nie zapewniają dostępu do toalet osobom dla nich pracujących. I bynajmniej nie są to bieda-firmy funkcjonujące na obrzeżach rozwiniętego świata. To są jedne z największych korporacji na świecie, ich akcje są obecne na największych giełdach. Deklarują wrażliwość społeczną, wykluczają rasizm i homofobię wśród swoich pracowników, a jednocześnie nie zapewniają dostępu do toalety!

Ale w kapitaliźmie nie ma próźni: w Ameryce Południowej działa już startup Nippy, który stworzył sieć publicznych “poczekalni”. W niewielkich lokalach znajdujących się w centrach miast, osoby pracujące dla Platform mogą skorzystać z czystych toalet, naładować telefon czy chwilę odpocząć pijąc kawę. Warunek jest jeden: trzeba zainstalować aplikację Nippy. A ta pozwala później na pełne śledzenie i obdziera z wszelkiej prywatności. A dane te są oczywiście sprzedawane dalej (np. firmom pożyczkowym).

Nippy działa już w trzech krajach: Argentynie, Meksyku i Dominikanie – łącznie dla Patform pracuje tam około 435 tys. osób.

#zentrale_rzeczywistosc