PL | ENG | RUS

KURIERZY NA ŚWIECIE: FLORENCJA, WŁOCHY

KURIERZY NA ŚWIECIE: FLORENCJA, WŁOCHY

Kontynujemy cykl prezentacji związków zawodowych, stowarzyszeń i grup, które prowadzą walkę z wyzyskiem Platform. Dziś Włochy a dokładnie Florencja.

18 grudnia pracujący dla Platform Internetowych zorganizowali całkowicie spontaniczny protest w obronie własnego bezpieczeństwa. Wielu pracowników (zwłaszcza osób, które przyjechały z Pakistanu) skrarży się na agresję, której doświadczają podczas nocnych zmian (zwłaszcza poza centrum miasta, ale także w pobliżu głównego dworca kolejowego). Łatwo stają się ofiarami gangów, które chcą ukraść im pieniądze, telefony komórkowe lub rowery. Jeden z pracowników został ugodzony nożem.

Lokalny oddział związku zawodowego Nidil-Cgil podkreśla, że to Platformy Internetowe przerzucają ryzyko na pracowników zgadzając się na przyjmowanie opłat gotówką, zupełnie nie dbając o ich bezpieczeństwo. Co więcej, utrata własnego portfela z dokumentami (takimi jak pozwolenie na pobyt) naraża pracowników migrujących na dodatkowe niebezpieczeństwo ze strony agresywnej Policji.

#zentrale_international